Grupy

Teatr Improwizacji IMPROKRACJA to najstarszy i najbardziej doświadczony teatr improv na Dolnym Śląsku. Utrzymuje się w ścisłej czołówce w Polsce, będąc jednocześnie jedną z pierwszych grup, które prezentują ten rodzaj teatru w kraju. Od ponad 6 lat Improkracja wystawia swoje spektakle we Wrocławiu, przyciągając co tydzień komplet widzów. Spektakle opierają się na komediowych scenach improwizowanych, które tworzone na żywo i bez scenariusza zaskakują publiczność jak i samych aktorów.

iRGA to grupa, która uczyła się improwizacji we wrocławskiej Akademii Improwizacji. Występujemy regularnie od października 2016 roku we Wrocławiu. Nieustannie doskonalimy swój warsztat m. in. u nauczycieli z warszawskiej Szkoły Impro, Irlandii, Holandii, Austrii i USA.

iRGA to muzyk jazzowy, ekonomista, psycholog, inżynier, aktor, matematyk, politolog i programista. Spektrum doświadczeń tworzy niepowtarzalną mieszankę, w której każdy widz odnajdzie coś swojego.

 

Teatr Improwizacji Jesiotr to wrocławska grupa zajmująca się komediami improwizowanymi już od ponad sześciu lat. Na scenie czerpiemy z najlepszych tradycji improwizacyjnych, wypracowanych przez twórców gatunku – Violę Spolin i Keitha Johnstone’a. Wystąpiliśmy na deskach licznych teatrów, festiwali, lokali oraz braliśmy udział w wielu imprezach okolicznościowych w całej Polsce. Wszystkie występy robimy z pasją i zaangażowaniem. Robimy impro i komedię z ikrą!

Papaja, teatr improwizacji to 4 nadzwyczajne babki i 2 wyjątkowe egzemplarze testosteronu. Wspólne improwizowanie zaczęli w grudniu 2017 roku, ale plany rozwoju mają dalekosiężne (marzą o przebiciu ilości lajków na FB Improkracji).  Paula Agata Piotr Aleksandra Joasia Alek – tacy różni, a tacy podobni. W każdym kipi artystyczny duch. Na scenie jak jeden organizm, uwielbiają formy storytellingowe, ale nie brak im szaleństwa w krótkich formach. Pretendują do bycia wrocławską wersją nowojorskich Przyjaciół.  Lubią się i szanują nie tylko na scenie, ale i w życiu. Akceptacja na milion. Po prostu Papaja.


Teatr PAPTAK został założony we Wrocławiu w 2017 roku. Powstał z potrzeby i chęci tworzenia spektakli, w których komedia jest efektem zderzenia charakterów, emocji, relacji i atmosfery.
Potrzebę i chęć wyrazili:
Anka Groffik
Artur Jóskowiak
Tomasz Marcinko
Krzysztof Mikoszewski
Antek Ponikowski
Piotr Zdebski

Nice Guys (w wolnym tłumaczeniu Równe Chłopaki) to trójka wrocławskich improwizatorów, którzy swoją życiową przyjaźń przenieśli na sceny improwizacyjne. Z każdym spektaklem zabierają widzów w poplątany świat tworzony z połączenia ich wyobraźni, który zaskakuje, zadziwia, urzeka, straszy, bawi, odrzuca i przynosi komfort jednocześnie. Wszystko jest improwizowane, ale jednego można być pewnym – zawsze w tę podróż podążają razem.

Skład:

Michał Juszczak

Filip Kominek

Wiktor Walentynowicz

 

Co Oni
Od rogu regularnie gramy na  wrocławskich scenach. Poznaliśmy się dawno temu w Akademii Improwizacji, gdzie pod okiem Artura Jóskowiaka odkryliśmy podstawy sztuki Improv. Od tamtej pory regularnie odwiedzamy najlepszych nauczycieli z Polski i ze świata. Uczyliśmy się min. od mistrzów z USA, Kanady, Francji, Holandii, UK i innych.

 

Dwaj Panowie to dwóch wrocławskich improwizatorów związanych z Teatrem Improwizacji Improkracja oraz Akademią Improwizacji. Ich spektakle to improwizowane komedie, które są nacechowane gęstymi relacjami postaci, dawką dobrego humoru i zaskakującymi sytuacjami.

 

IMPROTON – grupa powstała  w czerwcu 2017, zadebiutowała w lutym 2018. Od tej pory gra co dwa tygodnie we Wrocławiu. Różnorodność, która początkowo wydawała się barierą, dziś jest dla nas pomocą i znakiem rozpoznawczym. Najstarsza osoba w grupie ma 31 lat i 7 lat doświadczenia w improwizacji. Dwie najmłodsze (3 dni różnicy!) mają 21lat, a impro znają od 6 lat i od ponad roku. Staramy się, by nasze spektakle skupiały się na relacjach postaci, a u publiczności wywoływały szczere emocje. Cenimy sobie też artystyczne podejście do improwizacji, lubimy teatralne eksperymenty. Ogromną satysfakcją jest dla nas tworzenie własnych formatów.

SKŁAD IMPROTONU:
Kinga Matyja
Aleksandra Hołownia
Kasia Gajska
Marcin Gibas
Tomasz Warren Przybylski

 

Oranżada na miejscu – duet improwizowany

Wychowaliśmy się w latach 90-tych, pamiętamy Kopernika na banknotach, wiedzę czerpaliśmy z tygodnika Świat Wiedzy i nie mogliśmy skorzystać z internetu jeśli ktoś w domu rozmawiał przez telefon stacjonarny. Pesele twierdzą, że jesteśmy dorośli. Mamy jakieś doświadczenie życiowe, mamy jakieś doświadczenie sceniczne, mamy jakieś swoje wrażliwości. Na scenie tworzymy z nich kolaż.

Asia i Piotr

 

Improwizowane Poniedziałki to zespół improwizatorów, opowiadaczy, komików i pasjonatów kryminalnych opowieści, który co tydzień przedłuża i umila każdy weekend! Działamy już siódmy rok zabierając widzów w nieznany nikomu wcześniej ani później świat długich historii. Z wielką radością i zapałem organizujemy też wraz z innymi grupami przeróżne charytatywne przedsięwzięcia takie jak np. Charytatywny Wieczór Impro we Wrocławiu.

Luka Metafora, Chelonia Mydas, Zbyszek Stanasiuk – jesteśmy Wolni. Połączyła nas fascynacja improwizacją w duchu Slow Comedy i coś, czego chyba nie da się nazwać. Może kiedyś i to odkryjemy.