IMPROKRACJA

Najstarszy i najbardziej doświadczony teatr improv na Dolnym Śląsku. Utrzymuje się w ścisłej czołówce w Polsce, będąc jednocześnie jedną z pierwszych grup, które prezentują ten rodzaj teatru w kraju. Od ponad 6 lat Improkracja wystawia swoje spektakle we Wrocławiu, przyciągając co tydzień komplet widzów. Spektakle opierają się na komediowych scenach improwizowanych, które tworzone na żywo i bez scenariusza zaskakują publiczność jak i samych aktorów.
iRGA

Grupa, która uczyła się improwizacji we wrocławskiej Akademii Improwizacji. Występujemy regularnie od października 2016 roku we Wrocławiu. Nieustannie doskonalimy swój warsztat m. in. u nauczycieli z warszawskiej Szkoły Impro, Irlandii, Holandii, Austrii i USA.

iRGA to muzyk jazzowy, ekonomista, psycholog, inżynier, aktor, matematyk, politolog i programista. Spektrum doświadczeń tworzy niepowtarzalną mieszankę, w której każdy widz odnajdzie coś swojego.
Jesiotr

Wrocławska grupa zajmująca się komediami improwizowanymi już od ponad sześciu lat. Na scenie czerpiemy z najlepszych tradycji improwizacyjnych, wypracowanych przez twórców gatunku – Violę Spolin i Keitha Johnstone’a. Wystąpiliśmy na deskach licznych teatrów, festiwali, lokali oraz braliśmy udział w wielu imprezach okolicznościowych w całej Polsce. Wszystkie występy robimy z pasją i zaangażowaniem. Robimy impro i komedię z ikrą!
Papaja

To 4 nadzwyczajne babki i 2 wyjątkowe egzemplarze testosteronu. Wspólne improwizowanie zaczęli w grudniu 2017 roku, ale plany rozwoju mają dalekosiężne (marzą o przebiciu ilości lajków na FB Improkracji). Paula Agata Piotr Aleksandra Joasia Alek – tacy różni, a tacy podobni. W każdym kipi artystyczny duch. Na scenie jak jeden organizm, uwielbiają formy storytellingowe, ale nie brak im szaleństwa w krótkich formach.
PAPTAK

Został założony we Wrocławiu w 2017 roku. Powstał z potrzeby i chęci tworzenia spektakli, w których komedia jest efektem zderzenia charakterów, emocji, relacji i atmosfery.

Potrzebę i chęć wyrazili:
Anka Groffik, Artur Jóskowiak, Tomasz Marcinko, Krzysztof Mikoszewski, Antek Ponikowski, Piotr Zdebski
Nice Guys

To trójka wrocławskich improwizatorów, którzy swoją życiową przyjaźń przenieśli na sceny improwizacyjne. Z każdym spektaklem zabierają widzów w poplątany świat tworzony z połączenia ich wyobraźni, który zaskakuje, zadziwia, urzeka, straszy, bawi, odrzuca i przynosi komfort jednocześnie. Wszystko jest improwizowane, ale jednego można być pewnym – zawsze w tę podróż podążają razem.

Skład: Michał Juszczak, Filip Kominek, Wiktor Walentynowicz
Co Oni

Wrocławska grupa od grająca regularnie na wrocławskich scenach od 2017r. Poznali się dawno temu w Akademii Improwizacji, gdzie pod okiem Artura Jóskowiaka odkryli podstawy sztuki Improv. Od tamtej pory regularnie odwiedzają najlepszych nauczycieli z Polski i ze świata. Uczyli się min. od mistrzów z USA, Kanady, Francji, Holandii, UK i innych.
Dwaj Panowie

To dwóch wrocławskich improwizatorów związanych z Teatrem Improwizacji Improkracja oraz Akademią Improwizacji. Ich spektakle to improwizowane komedie, które są nacechowane gęstymi relacjami postaci, dawką dobrego humoru i zaskakującymi sytuacjami.
Improton

Grupa powstała  w czerwcu 2017. Różnorodność, która początkowo wydawała się barierą, dziś jest dla nas pomocą i znakiem rozpoznawczym. Staramy się, by nasze spektakle skupiały się na relacjach postaci, a u publiczności wywoływały szczere emocje. Cenimy sobie też artystyczne podejście do improwizacji, lubimy teatralne eksperymenty. Ogromną satysfakcją jest dla nas tworzenie własnych formatów.
SKŁAD IMPROTONU: Kinga Matyja, Aleksandra Hołownia, Kasia Gajska, Marcin Gibas, Tomasz Warren Przybylski.Oranżada na miejscu

Wychowaliśmy się w latach 90-tych, pamiętamy Kopernika na banknotach, wiedzę czerpaliśmy z tygodnika Świat Wiedzy i nie mogliśmy skorzystać z internetu jeśli ktoś w domu rozmawiał przez telefon stacjonarny. Pesele twierdzą, że jesteśmy dorośli. Mamy jakieś doświadczenie życiowe, mamy jakieś doświadczenie sceniczne, mamy jakieś swoje wrażliwości. Na scenie tworzymy z nich kolaż.
Asia i Piotr
Improwizowane poniedziałki

To zespół improwizatorów, opowiadaczy, komików i pasjonatów kryminalnych opowieści, który co tydzień przedłuża i umila każdy weekend! Działamy już siódmy rok zabierając widzów w nieznany nikomu wcześniej ani później świat długich historii. Z wielką radością i zapałem organizujemy też wraz z innymi grupami przeróżne charytatywne przedsięwzięcia takie jak np. Charytatywny Wieczór Impro we Wrocławiu.Wolni

Luka Metafora, Chelonia Mydas, Zbyszek Stanasiuk – jesteśmy Wolni. Połączyła nas fascynacja improwizacją w duchu Slow Comedy i coś, czego chyba nie da się nazwać. Może kiedyś i to odkryjemy.