Co będzie się działo?

Prezentujemy Państwu program niezwykłego festiwalu. Jaki jest DOLi? Jest festiwalem improwizacji, co oznacza, że jest żywa i nieprzewidywalna. Jest festiwalem komediowym, co gwarantuje trzydniową i niepowstrzymaną radość. Jest festiwalem dolnośląskim, dzięki czemu zaprezentują się także artyści z naszego województwa. Nie ustaje w rozwoju, dlatego w tym roku zaprosiliśmy do współpracy improwizatorów z całej Polski. I wreszcie Doli zachęca do współpracy, tworzy wspólne projekty, miesza składy i gatunki sztuki komediowej. Dlatego to, co zobaczycie podczas trzech festiwalowych dni, z pewnością nie wydarzyło się jeszcze nigdzie indziej!
PIĄTEK
Pierwsza kropka na festiwalowej mapie tegorocznej edycji DOLi to klub jazzowy Vertigo, zlokalizowany w samym sercu Wrocławia. Lokal ten wystrojem przypominający eleganckie nowojorskie kluby jazzowe stanowi idealne środowisko do komediowego oraz muzycznego pierwszego wieczoru festiwalu.

Czytaj więcej…

18:00 Friends with benefits by irga
Festiwal rozpocznie się pikantnie, odsłaniając nieco trudną prawdę o miłości w dzisiejszych czasach. Friends with benefits to spektakl, w którym improwizatorzy będą czerpać inspirację z opisów na portalach randkowych. Pomysłodawcami formatu oraz opiekunami spektaklu są improwizatorzy z Wrocławskiej grupy irga.

Wykonawcy: Natalia Cyran (irga, Tamburym), Marcin Gibas (Improton), Agata Szabłowska (Szabłonka, Papaja), Paula Walendowska (Papaja), Anna Wołyniec (irga), Piotr Zdebski (irga, Oranżada na miejscu, PAPTAK)

19:00 Sketch Show
DOLi to nie tylko chęć eksperymentowania, ale również ciekawość i otwartość na nowe. Po raz pierwszy, w historii polskich festiwali improwizacji, zostanie zaprezentowany Sketch Show – zwieńczenie warsztatów prowadzonych przez Mateusza Płochę, improwizatora grup IMPROKRACJA, Dwaj Panowie, Slavic Party 24/7, Młodzi bez Perspektyw, scenarzysta SNL Polska (krajowa edycja kultowego amerykańskiego sketch-show Saturday Night Live). Najzdolniejsi adepci kursu komediopisarstwa`swoje skecze stworzą przed festiwalem, korzystając z technik improwizacji.

Wykonawcy: Mateusz Płocha (Improkracja, Slavic Party 24/7, Dwaj Panowie), Komicy, adepci kursu skeczopisarstwa prowadzonego w ramach Akademii Improwizacji.

20:30 Koncert Muzyki Filmowej.
Spektakularne widowisko w którym – na podstawie sugestii od publiczności – zostaną odegrane najlepsze improwizowane sceny topowych gatunków kinematografii oraz szlagiery filmowe, których nikt dotąd nie wyśpiewał. Nie ulega wątpliwości, że gdyby te utwory powstały wcześniej, zmieniłyby obraz dzisiejszej kinematografii. Nie ważne, czy jesteście miłośnikami Bergmana, westernu, czy kina akcj, podczas tego wieczoru każdy znajdzie coś dla siebie. Istny flirt muzyki, improwizacji i kina.

Wykonawcy: Katarzyna Chmara (7 kobiet w różnym wieku, wymyWammy, Impro Atak, Dwie Siostry) Natalia Cyran (irga, Tamburym), Alicja Dobrowolna (7 kobiet w różnym wieku, wymyWammy, Dwie Siostry), Joanna Jóskowiak (Improkracja, Oranżada na miejscu), Tomasz Marcinko (Improkracja, Artur i Tomek, Slavic Party 24/7, PAPTAK), Piotr Pawłowski (Grupa TERAZ), Marta Podobas (Musical Improwizowany, 1000 DEN Foka i Zając), Jacek Stefanik (Impro Atak), Agata Szabłowska (Szabłonka, Papaja), Wiktor Walentynowicz (Walentynowicz i jego brat, Nice guys), Piotr Zdebski (irga, Oranżada na miejscu, PAPTAK)

ok. 22:20 Nocny Impro Jam
Nieokreślona w czasie ani w przebiegu niczym nieograniczona improwizacja. Moment, w którym również widzowie będą mogli stanąć na scenie i zasmakować czaru impro. Krótkie gry, dynamiczne formaty. Kto wie dokąd to zaprowadzi?

Wykonawcy: któż to wie – każdy jest zaproszony do spróbowania swoich sił.


SOBOTA
W sobotę przeniesiemy się do przesiąkniętych sztuką murów Akademii Sztuk Teatralnych przy ulicy Braniborskiej 59, na Dużą Scenę.

Czytaj więcej…

18:00 Mixer
Dynamika scen, różnorodność inspiracji, koktajl osobowości – to wszystko zapewni otwierający wieczór Mixer. Spektakl stworzy wybuchowa mieszanka improwizatorów z wrocławskich grup, którzy zagrają na deskach sceny w Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu. Jaki format? To niespodzianka – tak dla nas, jak i dla nich, gdyż szczegóły poznają na chwilę przed występem.

Wykonawcy: Ewelina Gajek (Co Oni), Aleksandra Godek (Drama Queens, Improwizowane Poniedziałki), Anna Groffik (PAPTAK), Przemysław Korotusz (Krystiofons), Tomek Ludward (Jesiotr), Łukasz Orłowski (Wolni, Co Oni), Wiktor Walentynowicz (Walentynowicz i jego brat, Nice Guys), Iwo Wieczorek (Improwizowane Poniedziałki, Improbable)

19:00 No Exit
Po szalonym Mixerze nadejdzie chwila wytchnienia, ale tylko do czasu, gdy na scenie zapanuje gęsta atmosfera między bohaterami. Cóż może się wydarzyć, gdy kilka złożonych osobowości zostanie uwięzionych w jednym pomieszczeniu? Tego dowiemy się, oglądając No Exit. Nie można wyjść, a jedyną pomoc można otrzymać od pozostałych improwizatorów. Zdanie po zdaniu ujawnia się skomplikowana mozaika relacji. Będą intrygi i sekrety. Wszystko podane jak na talerzu, ale mało co będzie od razu oczywiste.

Wykonawcy: Artur Jóskowiak (Improkracja, PAPTAK, Dwaj Panowie, Slavic Party 24/7, Artur i Tomek) Tomasz Marcinko (Improkracja, Artur i Tomek, Slavic Party 24/7, PAPTAK), Paweł Najgebauer (Klancyk, Hofesinka, PiP show), Małgorzata Różalska (7 kobiet w różnym wieku, W Gorącej Wodzie Kompani, Impro Abordaż)

20:00 Mała gra o nic
W jakich konkurencjach staną w szranki improwizatorzy-zawodnicy, wie tylko sam prowadzący: Maciej Buchwald. Najlepszą zachętą niech będzie mały fragment z notki promującej ten, popularny już w warszawskim środowisku komediowym, teleturniej: średnie emocje w bezsensownej rozgrywce o żadną stawkę.

Wykonawcy: Maciej Buchwald (Klancyk, Muzyczne Chwile, Mała gra o nic, Klaster), Katarzyna Chmara (7 kobiet w różnym wieku, wymyWammy, Impro Atak, Dwie Siostry), Paweł Galacki (Co Oni), Krysia Kwiatkowska (Krystiofons), Piotr Pawłowski (Grupa TERAZ), Małgorzata Różalska (7 kobiet w różnym wieku, Impro Abordaż, W Gorącej Wodzie Kompani), Jacek Stefanik (Impro Atak)

21:00 Hocki klocki Improkracji
Wieczór zakończy spektakl jednej z najstarszych i najpopularniejszych wrocławskich grup. Hocki klocki Improkracji to gwarancja wielu wspaniałych historii i karuzeli emocji, uchwyconych w impro na najwyższym poziomie. Wracając wspomnieniami do zeszłorocznej edycji, wciąż mamy w sercu musical improwizowany w wykonaniu Improkracji. W tym roku – with a little help from their friends – z pewnością znów wydarzy się tu coś niezapomnianego.

Wykonawcy: Artur Jóskowiak (Improkracja, PAPTAK, Dwaj Panowie, Slavic Party 24/7, Artur i Tomek), Joanna Jóskowiak (Improkracja, Oranżada na miejscu), Tomasz Marcinko (Improkracja, Artur i Tomek, Slavic Party 24/7, PAPTAK), Mateusz Płocha (Improkracja, Slavic Party 24/7, Dwaj Panowie), Mateusz Skulimowski (Improkracja), Kuba Tarka (Improkracja, Wolni), GościeNIEDZIELA
Ostatniego dnia festiwalu również spotkamy się we wrocławskiej Akademii Sztuk Teatralnych.

Czytaj więcej…

18:00 Lotus
Trzeci dzień festiwalu rozpoczniemy pod symbolem trójki: trzy grupy, trzy historie, a każda z nich przedstawiona w trzech scenach. Jeśli należysz do szerokiej grupy fanów formatu Lotus, zapewne właśnie na Twojej twarzy pojawił się ogromny uśmiech. Jeśli się nie uśmiechasz, to pewnie dlatego, że Lotusa jeszcze nie znasz. Trudno się w nim nie zakochać, zwłaszcza że zagrają go doświadczeni improwizatorzy z trzech różnych miast: Wrocławia, Warszawy i Bydgoszczy.

Wykonawcy: Katarzyna Chmara (7 kobiet w różnym wieku, wymyWammy, Impro Atak, Dwie Siostry), Alicja Dobrowolna (7 kobiet w różnym wieku, Dwie Siostry, wymyWammy), Marta Iwaszkiewicz (Hurt Luster, Hulaj po warszawsku, Spektakl w Ciemności), Joanna Jóskowiak (Improkracja, Oranżada na miejscu), Aleksandra Markowska (Hurt Luster, Musical improwizowany, Hofesinka), Joanna Pawluśkiewicz (Hurt Luster, Klaster, Hofesinka), Piotr Zdebski (irga, Oranżada na miejscu, PAPTAK)


19:00 Expert
Dlatego jednym z kolejnych formatów będzie Expert, w którym to kolejne sceny będą inspirowane krótkim wykładem Łukasza Łuszczaka – doświadczonego przedsiębiorcy i trenera biznesu, którego wielką pasją jest opieka nad pszczołami i zgłębianie wiedzy na temat organizacji jaką jest pszczela rodzina. Uznany autorytet wprowadzi nas w świat wiedzy dostępny tylko garstce specjalistów. Format ten może zaspokoić nie tylko Twój głód improwizacji, ale też wiedzy.

Wykonawcy: Krzysztof Mikoszewski (irga, Tamburym, PAPTAK), Paweł Najgebauer (Klancyk, Hofesinka, PiP show), Joanna Pawluśkiewicz (Hurt Luster, Klaster, Hofesinka), Mateusz Płocha (Improkracja, Slavic Party 24/7, Dwaj Panowie), Marta Podobas (Musical Improwizowany, 1000 DEN, Foka i Zając), Mateusz Skulimowski (Improkracja), Wiktor Walentynowicz (Walentynowicz i jego brat, Nice guys), Piotr Zdebski (irga, Oranżada na miejscu, PAPTAK)

20:00 Dzień dobry we Wrocławiu!
Jest to format odzwierciedlający studio telewizji porannej, wraz z każdym jej elementem: debatą polityczną, prasówką, metamorfozą, poradą kosmetyczną i odkryciem muzycznym. Po tym doświadczeniu telewizja śniadaniowa już nigdy nie będzie tak interesująca, jak jej improwizowana wersja!

Wykonawcy: Katarzyna Chmara (7 kobiet w różnym wieku, wymyWammy, Impro Atak, Dwie Siostry), Alicja Dobrowolna (7 kobiet w różnym wieku, Dwie Siostry, wymyWammy), Marta Iwaszkiewicz (Hurt Luster, Hulaj po warszawsku, Spektakl w Ciemności), Artur Jóskowiak (Improkracja, PAPTAK, Dwaj Panowie, Slavic Party 24/7, Artur i Tomek), Tomasz Marcinko (Improkracja, Artur i Tomek, Slavic Party 24/7, PAPTAK), Aleksandra Markowska (Hurt Luster, Musical improwizowany, Hofesinka), Paweł Najgebauer (Klancyk, Hofesinka, PiP show), Alan Pakosz (AD HOC), Piotr Pawłowski (Grupa TERAZ), Joanna Pawluśkiewicz (Hurt Luster, Klaster, Hofesinka)21:00 Muzyczne Chwile
Koncert Maćka i Krzyśka podczas drugiej edycji DOLi będzie zwieńczeniem ich monumentalnej kariery. Po sukcesie w rodzinnym Busku-Zdrój przyjeżdżają do Wrocławia, by podbić festiwalową scenę. Na czym polega wyjątkowość i potęga ich twórczości? Zaproponuj Maćkowi, Krzyśkowi i gościom, którzy wystąpią z nimi, tytuł wymarzonej piosenki, a oni zagrają ją specjalnie dla Ciebie.

Wykonawcy: Maciej Buchwald (Klancyk, Muzyczne Chwile, Mała gra o nic, Klaster), Krzysztof Dziubak (Klancyk, Muzyczne Chwile, Dziubauer)